Ugnė Sasnauskaitė
šokio – judesio terapeutė

+370 627 09144
 ugne@depresijosgydymas.lt

Esu šokio-judesio terapeutė, baigusi studijas jungtinėje VU ir LMTA menų terapijos programoje. Taip pat, turiu VDU Švietimo akademijoje įgytą socialinio darbo bakalauro diplomą ir Edinburgo universitete įgytą socialinės antropologijos aukštojo mokslo diplomą.

Socialiniai mokslai ir skirtingų kultūrų pažinimas keliaujant stipriai formavo mano tapatumą, tad studijų metu įsitraukiau į įvairias iniciatyvas su pažeidžiamomis asmenų grupėmis. Ilgą laiką savanoriavau su prieglobsčio prašančiomis šeimomis Užsieniečių integracijos programoje, o universitetines praktikas atlikau Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Centro poliklinikos Psichiatrijos dienos stacionare ir Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centre. Taip man tapo vis labiau artimos žmogaus teisių, LGBTQIA+ asmenų gerovės ir menų terapijos poveikio emocinei savijautai temos, tad nutariau savo profesinę veiklą tęsti būtent psichikos sveikatos stiprinimo kryptimi.

Terapijos procese, judėdama kartu su klientu, kviečiu susitikti saugioje erdvėje ir pasinerti į vidinio integralumo paieškas, resursų tyrinėjimą, kūno-minčių-emocijų sąsajų mezgimą. Palengva judame iš fizinio ir emocinio sąstingio, mokomės saugiu ir kūrybišku būdu išreikšti save, įgyti pasitikėjimo savimi. Kūno judesiai padeda atrasti dar nepažintų savo savybių, reakcijų, įpročių, kuriuos šokio pagalba įvardinti tampa lengviau. Norint dalyvauti šokio-judesio terapijos sesijoje, visai nebūtina turėti jokios šokio patirties.