Esu Rimantė Ancelė, klinikinė psichologė, Individualios psichodinaminės psichoterapijos mokymo programos baigiamųjų metų studentė. Turiu 6 metų darbo patirtį, individualiai konsultuoju suaugusius.

Kelias iki psichologo kabineto gali būti ilgas. Mintys, jog darosi sunku tvarkytis kasdienybėje, palaikyti artimus santykius, dirbti, gali kamuoti ilgą laiką. Prie jų prisideda slegianti nuotaika, nerimas, negalėjimas suprasti, kas su jumis vyksta, įvairūs kiti sunkumai. Ar jau tikrai taip sunku? Gal visgi pavyks tai išspręsti pačiam? Gal praeis? Galiausiai pasiryžtama kreiptis pagalbos.

Psichologo kabinete susitinka du visiškai nepažįstami žmonės. Tai – vieta, kurioje turėtumėte jaustis saugiai. Čia kartu siekiame suprasti, kas vyksta su jumis, atpažinti jūsų jausmus, ieškoti geriausių sprendimo būdų. Konsultuoju remdamasi psichodinaminės psichoterapijos principais. Tai reiškia, jog laikausi prielaidos, kad tai, kaip šiandien reiškiame jausmus, prisitaikome kasdienybėje, kaip elgiamės, ateina iš vaikystės. Tuomet tai buvo geriausias būdas prisitaikyti mus suprančioje aplinkoje.

Konsultacijos metu siekiame suprasti, kas vyksta jūsų viduje, kokie jausmai kyla ir kokia jų prasmė šiandieniame gyvenimo kontekste. Laikausi prielaidos, jog nemaža dalis mūsų veiksmų motyvų yra nesąmoningi. Konsultacijų metu siekiame užmegzti ryšį, kuriame galėsite saugiai išgyventi įvairius jausmus. Juk galbūt „ten ir tada“ susiformavęs elgesio modelis nėra geriausias sprendimas „čia ir dabar“? Kviečiu kartu pabandyti ieškoti naujų būdų, kaip gyventi „čia ir dabar“ arba praplėsti senuosius turimus prisitaikymo būdus.

Ši kelionė nelengva, tačiau tikrai labai įdomi. Ji leidžia tapti sąmoningesniu, išgyventi įvairius jausmus, tokius kaip pyktis, nepasitenkimas, pavydas ir t.t. Kartu grįžta gyvybės jausmas ir džiaugsmas.

Žemiau pateikiu informaciją apie savo išsilavinimą ir profesinę patirtį.

Profesinė patirtis:
2011-2016 m. klinikinė psichologė Krizių intervencijos skyriuje, Universitetiniame valgymo sutrikimų skyriuje, Gerontopsichiatrijos skyriuje Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre.
2010-2011 m. profesinė praktika Universitetiniame valgymo sutrikimų skyriuje Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre.

Išsilavinimas:
2013 m. – Individualios psichodinaminės psichoterapijos studijos Vilniaus universitete.
2009-2011m. įgyta Klinikinės psichologijos magistro kvalifikacija Vilniaus universitete.
2007 m. “Erasmus” mainų programa. European University Cyprus.
2005-2009 m. Psichologijos bakalauro studijos Vilniaus universitete.

Savanoriavimas:
2005-2012 m. konsultavau telefonu, internetu “Vaikų linijoje”.