Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas streso valdymas (8 savaičių išplėstinė programa)


Mokymų pristatymas trumpai

Depresijos gydymo centre reguliariai vyksta išplėstinė dėmesingu įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįsta streso valdymo programa. Tai šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais pagrįsta, visame pasaulyje populiariausia ir efektyvi Mindfulness programa. Ji remiasi amerikiečių medicinos profesoriaus Jon Kabat-Zinn  mokymų turiniu, kuris yra vienas didžiausių šios temos autoritetų pasaulyje. Užsiėmimus organizuojame nedidelėmis uždaromis grupėmis po 8-12 dalyvių. Programą sudaro 8 kassavaitiniai 3-jų valandų trukmės vakariniai susitikimai Vilniuje (Raugyklos g. 11-1), taip pat labai svarbi 8 valandų atsiskyrimo-praktikų diena. Ją organizuojame gamtoje ir tyloje, jaukioje vietoje atokiau nuo miesto ir kasdienių minčių šurmulio su būriu bendraminčių. Taip pat svarbi programos dalis yra namų darbai, nes dalyviai kassavaitinių susitikimų metu gauna ne tik koncentruotą teoriją, bet ir aiškius, struktūruotus namų darbus, kurie padeda suprasti praktikų naudą ir gauti asmeniškai svarbius atsakymus. Šią programą veda Paulius Rakštikas, psichologas ir sertifikuotas dėmesingumo mokytojas, kuris programą papildo savo rekomendacijomis bei atviru bendravimo stiliumi. 

Tikslas

Šių praktinių – patirtinių mokymų ciklas skirtas žmonėms, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu ir/ar skausmu, išmokti naujų mąstymo modelių. Žinant, kad mus visus stresas lydi kasdien, šių mokymų metu išmokti principai gali būti pritaikyti labai įvairiose gyvenimo srityse, siekiant gyventi harmoningesnį ir pozityvesnį gyvenimą. Šioje programoje įgyti įgūdžiai gali padėti nusiraminti, atgauti vidinę ramybę ir įgyti psichologinio lankstumo bei atsparumo. Gyvenime negalime pakeisti labai daug dalykų, tačiau galime mokytis viską priimti ramiai ir išmintingai. Tam reikia praktikos. Tobulinsime šiuos įgūdžius: dėmesio koncentravimas, sąmoningumo ugdymas, vertinimo stebėjimas, smalsumas, pasitikėjimas savimi, kantrybė ir kt.

Nauda

Du mėnesiai reguliarių susitikimų, apjungiant svarbią teoriją, labai įvairias praktikas, namų darbus bei grįžtamąjį ryšį, yra stiprus įrankis siekiant pozityvių pokyčių. Dalyviai gaus svarbios teorijos konspektus kiekvieno užsiėmimo metu, taip pat meditacijų garso įrašus savarankiškam praktikavimui namuose (ypač naudinga praleidus kažkurį užsiėmimą).

Papildoma nauda

Net ir suvokiant naudą, kartais sunku rasti laiko sau. Dėl šios priežasties programą vadiname išplėstine ir dalyviams suteikiame papildomą nemokamą galimybę lankyti mūsų centre vedamas meditacijas kitu laiku, ne mažiau 4-ių papildomų susitikimų per visą programos laiką. Papildomas meditacijas skelbiame atvirai čia: https://tickets.paysera.com/lt/tagged/mindful

Artimiausios grupės tvarkaraštis ANTRADIENIAIS (galite registruotis jau dabar):

1 susitikimas – kovo  26 d., 18-21 val.

2 susitikimas – balandžio 2 d., 18-21 val.

3 susitikimas – balandžio 16 d., 18-21 val.

4 susitikimas – balandžio 23 d., 18-21 val.

5  susitikimas – balandžio 30 d., 18-21 val.

6 susitikimas – gegužės 7  d., 18-21 val.

Dėmesingumo diena Europos parke  (8 valandų praktikų diena gamtoje) – gegužės  12 d. (sekmadienis)

7 susitikimas – gegužės 14  d., 18-21 val.

8 susitikimas – gegužės 21  d., 18-21 val.

Investicija į save

Dalyvio mokestis rezervuojant vietą iki 2019 03 10

199 €

Dalyvio mokestis rezervuojant vietą po 2019 03 11

229 €

Dalyvio mokestis su nuolaida*

149 €

*Studentams, senjorams, neįgaliesiems, daugiavaikių šeimų tėvams arba vienišoms mamoms/tėvams auginantiems vaikus

Mokėjimo sąlygos

Galima mokėti visą sumą iš karto arba skaidant į dvi dalis: 50% rezervuojant vietą ir kitą 50% iki balandžio 20 dienos.
Pageidaujant, individuali įvadinė konsultacija dėl dalyvavimo grupėje kainuoja 30 Eur, trukmė 50 min.
Taip pat, nepamirškite, kad šiuos mokymus gali apmokėti jūsų draudimo bendrovė, jei tai atitinka jų nuostatus. 

Registracija
Platesnė informacija ir registracija el. paštu: paulius@pauze.lt

Jei norite Mindfulness užsiėmimų jūsų organizacijoje, susisiekite tiesiogiai el. paštu – aptarsime visus galimus variantus, kurių yra įvairių.


Image

Užsiėmimus veda

Paulius Rakštikas, psichologas, dėmesingo įsisąmoninimo sertifikuotas mokytojas. Paulius jau daugiau nei 10 metų gilinasi į patyrimu grįstus metodus, skaito psichologijos paskaitas Lietuvos aukštosiose mokyklose, veda mokymus organizacijose bei pats mokosi to, ko dar nespėjo išmokti. Vienas didžiausių iššūkių Pauliui – suderinti daugybę skirtingų veiklų, kurios jam patinka; taip pat nepamiršti kasdien pažaisti su trimis vaikais, kurie kovoja dėl dėmesio labiau, nei kitos gyvenimo sritys. Paulius sako, kad Mindfulness tema ir atsirado jo gyvenime, kaip būdas vis labiau suderinti atskiras gyvenimo sritis į vieną harmoningą visumą. Ar ne per didelis noras?  

Plačiau apie Mindfulness

Sąmoningumo ugdymas, lavinant dėmesį, žmonijos istorijoje naudojamas įvairiose kultūrose tūkstančius metų. Tačiau tik ne taip seniai (maždaug prieš 50 metų) ši praktika sulaukė mokslo susidomėjimo. Prie to svariai prisidėjo medicinos profesorius Jon Kabat-Zinn iš Jungtinių Amerikos Valstijų, sukūręs Dėmesingu įsisąmoninimu grįstą streso valdymo programą (angl. Mindfulness-based stress reduction, MBSR). Šios ir panašių programų pagrindu yra įvairios rytietiškos praktikos, skirtos dėmesingumui ir sąmoningumui lavinti, jos adaptuotos “vakarietiškam” šių laikų žmogui ir jų efektyvumas pagrįstas daugybe mokslinių tyrimų. Galbūt todėl dėmesingas įsisąmoninimas jau keletą dešimtmečių taip sparčiai populiarėja ne tik medicinoje (kenčiantiems fizinius ir emocinius skausmus bei pasikartojančios depresijos prevencijai), bet ir švietimo, sporto, darbo aplinkoje, netgi politikoje.

Mokymų metu išmokti principai gali būti pritaikyti įvairiose gyvenimo srityse, siekiant gyventi sąmoningesnį, harmoningesnį ir pozityvesnį gyvenimą.

 

Nuotraukoje Paulius su Jon Kabat-Zinn džiaugiasi akimirka  🙂