Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija

[cs_content][cs_element_section _id=”1″][cs_element_row _id=”2″][cs_element_column _id=”3″][x_custom_headline level=”h1″ looks_like=”h5″ accent=”true” class=”cs-ta-center”]Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija (8 savaičių išplėstinė programa)[/x_custom_headline][x_gap size=”10px”][x_image type=”none” src=”https://depresijosgydymas.lt/wp-content/uploads/2018/01/MBST.jpg” alt=”” link=”false” href=”#” title=”” target=”” info=”none” info_place=”top” info_trigger=”hover” info_content=””][cs_text]

Mokymų tikslas trumpai

Šis praktinių – patirtinių mokymų ciklas skirtas žmonėms kenčiantiems nuo pasikartojančios depresijos epizodų, patiriantiems fizinius ir emocinius skausmus, vis atsinaujinantį nelaimingumo ar nepasitenkinimo jausmą, taip pat žmonės norintiems į kasdieninį stresą pažiūrėti kitu kampu, atrasti būdų jį išgyventi nepatiriant kančių. Tobulinsime šiuos įgūdžius: dėmesio koncentravimas, sąmoningumo ugdymas, vertinimo atsisakymas, smalsumas, pasitikėjimas savimi, kantrybė.

Depresijos simptomų įvertinimui, galite užpildyti šią Burnso depresijos skalę.

Nauda

Du mėnesiai reguliarių susitikimų (1-2 kartus per savaitę), apjungiant svarbią teoriją, praktikas, namų darbus bei grįžtamąjį ryšį, yra stiprus įrankis siekiant pozityvių pokyčių. Taip pat vieną dieną skirsime tylai ir praktikuosime sąmoningumą intensyviu būdu.

Dalyviai gaus svarbios teorijos konspektus kiekvieno užsiėmimo metu, taip pat meditacijų garso įrašus savarankiškam praktikavimui namuose (ypač naudinga praleidus kažkurį užsiėmimą).

Mokymų struktūra

Programos užsiėmimai vyks kiekvieną savaitę (antradieniais), nuo 18:00 val., jų trukmė 2 – 2,5 val. Programos užsiėmimo struktūrą sudaro svarbi ir labai koncentruota teorija, meditacija ir aptarimai grupėje bei namų darbų užduotys.

Tvarkaraštis:

1 susitikimas – vasario 7 d.

2 susitikimas – vasario 14 d.

3  susitikimas – vasario 28 d.

4  susitikimas – kovo 7 d.

5  susitikimas – kovo 14 d.

6 susitikimas – kovo 21 d.                                              

Sąmoningumo diena (7 valandų praktikų diena) – kovo 24 d. (šeštadienį)

7 susitikimas – kovo 28 d. 

8 susitikimas – balandžio 4  d. 

Papildomų užsiėmimų tvarkaraštis

Šias programas vadiname išplėstinėmis, nes dalyviai turi galimybę nemokamai lankyti papildomas meditacijas grupėje kiekvieną penktadienį 12.00 val. Užsiėmimo trukmė – 60-75 min. Kiekvienos savaitės susitikimas skirtas tam tikrai temai. Tai reiškia, kad kiekvieną susitikimą išbandome kažką nauja. Papildomi užsiėmimai labai naudingi visiems, kam sunku prisiversti praktikuoti savarankiškai, kas nori turėti papildomą galimybę stiprinti praktikų įgūdžius.

Investicija į save

Dalyvio mokestis rezervuojant vietą iki 2017 12 31

199 €

Dalyvio mokestis rezervuojant vietą po 2018 01 01

229 €

Dalyvio mokestis su nuolaida*

149 €

*Studentams, senjorams, neįgaliesiems, daugiavaikių šeimų tėvams

Galima mokėtis dalimis. Rezervacijai reikalingas 50 € avansas.

Individuali įvadinė konsultacija dėl dalyvavimo grupėse kainuoja 30 Eur, trukmė 60 min.

Platesnė informacija ir registracija el. paštu: paulius@pauze.lt

[/cs_text][/cs_element_column][/cs_element_row][cs_element_row _id=”13″][cs_element_column _id=”14″][x_gap size=”20px”][x_image type=”none” src=”https://depresijosgydymas.lt/wp-content/uploads/2017/12/Pauliaus-foto.jpg” alt=”” link=”false” href=”#” title=”” target=”” info=”none” info_place=”top” info_trigger=”hover” info_content=””][/cs_element_column][cs_element_column _id=”17″][x_gap size=”5px”][cs_text _order=”0″]

Užsiėmimą veda
Paulius Rakštikas, psichologas, Dėmesingo įsisąmoninimo sertifikuotas instruktorius. Paulius jau daugiau nei 10 metų gilinasi į patyrimu grįstus metodus, skaito psichologijos paskaitas Lietuvos aukštosiose mokyklose, veda mokymus organizacijose bei pats mokosi to, ko dar nespėjo išmokti. Vienas didžiausių iššūkių Pauliui – suderinti daugybę skirtingų veiklų, kurios jam patinka; taip pat nepamiršti kasdien pažaisti su trimis vaikais, kurie kovoja dėl dėmesio labiau, nei kitos gyvenimo sritys. Paulius sako, kad Mindfulness tema ir atsirado jo gyvenime, kaip būdas vis labiau suderinti atskiras gyvenimo sritis į vieną harmoningą visumą. Ar ne per didelis noras?

Interviu su Pauliumi galite paskaityti čia

Jei norite Mindfulness užsiėmimų jūsų organizacijoje, susisiekite tiesiogiai el. paštu: paulius@pauze.lt

[/cs_text][/cs_element_column][/cs_element_row][cs_element_row _id=”24″][cs_element_column _id=”25″][x_custom_headline level=”h1″ looks_like=”h5″ accent=”true” class=”cs-ta-center”]Plačiau apie Mindfulness[/x_custom_headline][cs_text]

Sąmoningumo ugdymas, lavinant dėmesį, žmonijos istorijoje naudojamas įvairiose kultūrose tūkstančius metų. Tačiau tik ne taip seniai (maždaug prieš 50 metų) ši praktika sulaukė mokslo susidomėjimo. Prie to svariai prisidėjo medicinos profesorius Jon Kabat-Zinn iš Jungtinių Amerikos Valstijų, sukūręs Dėmesingu įsisąmoninimu grįstą streso valdymo programą (angl. Mindfulness-based stress reduction, MBSR). Šios ir panašių programų pagrindu yra įvairios rytietiškos praktikos, skirtos dėmesingumui ir sąmoningumui lavinti, jos adaptuotos “vakarietiškam” šių laikų žmogui ir jų efektyvumas pagrįstas daugybe mokslinių tyrimų. Galbūt todėl dėmesingas įsisąmoninimas jau keletą dešimtmečių taip sparčiai populiarėja ne tik medicinoje (kenčiantiems fizinius ir emocinius skausmus bei pasikartojančios depresijos prevencijai), bet ir švietimo, sporto, darbo aplinkoje, netgi politikoje.

Mokymų metu išmokti principai gali būti pritaikyti įvairiose gyvenimo srityse, siekiant gyventi sąmoningesnį, harmoningesnį ir pozityvesnį gyvenimą.

[/cs_text][/cs_element_column][/cs_element_row][cs_element_row _id=”33″][cs_element_column _id=”34″] [/cs_element_column][cs_element_column _id=”35″][x_image type=”none” src=”https://depresijosgydymas.lt/wp-content/uploads/2017/09/su-Jon.jpg” alt=”” link=”false” href=”#” title=”” target=”” info=”none” info_place=”top” info_trigger=”hover” info_content=””][cs_text]

Nuotraukoje Paulius su Jon Kabat-Zinn džiaugiasi akimirka  🙂

[/cs_text][/cs_element_column][cs_element_column _id=”38″] [/cs_element_column][/cs_element_row][/cs_element_section][/cs_content]