DEPRESIJOS GIDAS
Ar depresija išgydoma?

Depresija – išgydoma liga

Depresija (net ir jos sunkiausios formos) yra išgydoma liga, o taikant tinkamą gydymą sveikimo prognozės yra labai palankios. Daugiau nei 80% žmonių, sergančių depresija, gali sėkmingai pasveikti, kai liga anksti diagnozuojama, suteikiamas tinkamas gydymas ir parama. Taigi sakome taip – depresija yra išgydoma.

Kaip ir su daugeliu kitų ligų, kuo anksčiau pradėsite gydymą, tuo jis bus efektyvesnis ir sumažins depresijos pasikartojimo tikimybę ateityje.

Kreipkitės pagalbos

Svarbu prisiminti, kad negalite tiesiog nuspręsti pasveikti ir nebesirgti depresija. Kaip ir negalite tiesiog nuspręsti nebesirgti cukriniu diabetu. Tad kreiptis pagalbos yra labai svarbu.

80-90% žmonių, kurie sulaukia gydymo, pasijunta geriau per 3-8 savaites. Deja, daugiau nei 70% kenčiančių nuo depresijos žmonių niekada neieško arba nesulaukia tinkamo gydymo dėl daugelio skirtingų priežasčių. Daugelis žmonių neieško gydymo vien todėl, kad jie nevertina savo būsenos, kaip ligos, neatpažįsta depresijos ženklų arba vertina juos, kaip savo silpnumo įrodymą.

Stigma

Tuo atveju, kai žmogus jau pradeda suprasti ar įtarti, kad serga – viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios žmonės neieško gydymo, yra stigma. Stigma įtakoja žmonių įsitikinimus ir įsivaizdavimus apie depresiją: kai kurie tiki, jog depresija yra tik asmens silpnumo įrodymas arba charakterio yda. Tai labai rimta klaida, nes kaip ir bet kuris kitas medicininis sutrikimas (diabetas, artritas ar hipertenzija), klinikinė depresija yra liga, kuri turi būti gydoma psichikos sveikatos specialistų.

Svarbu suprasti, kokie yra efektyviausi depresijos gydymo būdai ir kur jų ieškoti.