Ką iš tiesų mums sako mūsų pavydas?

Pavydas – purvinas ir nuodėmingas jausmas. O gebėjimas nepavydėti – tikras šventumo ir dorumo įrodymas.

Ar tikrai? Ką iš tiesų mums sako mūsų pavydas?

Įsiklausykite. Kokiems žmonėms labiausiai pavydite, kuriuos labiausiai norisi maišyti su žemėmis? Ką tie “niekšeliai” sau leidžia tokio, ko sau neleidžiate jūs? Ką jie turi tokio, ko jūs taip stipriai geidžiate?

O dabar pabandykime šį veidrodį atsukti į save.

Gal jau laikas nustoti menkinti save ir kitus ir pradėti sau leisti?! Leisti jaustis pakankamu, leisti paprašyti tiek, kiek iš tiesų norite ir kiek iš tiesų jaučiatės verti. Laikas nustoti maivytis ir laukti, kol kas nors atneš, paduos, laikas pradėti kurti tai, ką seniai norėjote, o ne iš aukšto žiūrėti į kitus kuriančius ir ieškoti jų klaidų ir netobulumų.

Pažadu, savo svajonių ir norų įgyvendinimas – puikus vaistas. Kuo daugiau darysite tai, kas jums iš tiesų svarbu, tuo mažiau norėsis menkinti kitus. Tuo mažiau norėsis puikuotis savo slaptomis galiomis ir milžinišku (dar neatrastu) potencialu.

Ir įsiklausykite į save, ką jūs iš tiesų puolate, ką iš tiesų taip atkakliai užsispyrę menkinate? Ar tikrai tą, kuris daro, kuris kuria (taip taip, žinau, netobulai, su klaidomis, ne viskas jam gaunasi, o jei ir gaunasi, tai galima buvo geriau arba kitaip….). Visgi ar jį puolate??? Ar tikrai? Man rodos, kad tai savo nedrąsaus noro daigelius trypiate kojomis ir tuo dar patenkinti didžiuojatės.

Gal jau laikas sustoti? Gal jau laikas atnešti stiklinę vandens ir pasirūpinti, kad pakaktų šilumos? Gal jau laikas pažiūrėti, kas ten viduje bando užaugti, koks daigelis nedrąsiai lenda iš po žemių ir bando jums pasirodyti. Kokia jo spalva, kokia forma, kuo jis galėtų tapti? O gal nustoję jam visokeriopai trukdyti, galėsite pradėti juo mėgautis? Gal galėsite pradėti jį auginti?

Tuomet ir kiti augalai visam sode pradės atrodyti gražesni, mielesni, ir nors netobuli, bet turintys savo vietą.

Aušra Mockuvienė
klinikinė psichologė