MINDFULNESS GRUPĖS


IŠPLĖSTINĖS MINDFULNESS programos

Nuo vasario pradžios Depresijos gydymo centre startuoja dvi IŠPLĖSTINĖS MINDFULNESS programos.

Užsiėmimai vyks grupėje (10-15 dalyvių) kiekvieną savaitę. Programos pagrįstos šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais ir savo esme panašios viena į kitą, tačiau orientacija į siekiamus tikslus yra skirtinga. Streso valdymo programa remiasi Jon Kabat-Zinn mokymų turiniu, o kognityvinės terapijos programa Zindel Segal, Mark Williams bei John Teasdale gairėmis.

Kviečiu susipažinti su trumpu aprašymu. Platesnė informacija ir registracija el. paštu: paulius@laikaspauzei.lt

Nauda

Dalyviai gaus svarbios teorijos konspektus kiekvieno užsiėmimo metu, taip pat meditacijų garso įrašus savarankiškam praktikavimui namuose (ypač naudinga praleidus kažkurį užsiėmimą). Du mėnesiai reguliarių susitikimų, apjungiant svarbią teoriją, praktikas, namų darbus bei grįžtamąjį ryšį, yra stiprus įrankis siekiant pozityvių pokyčių.

Užsiėmimus ves psichologas, lektorius, sertifikuotas dėmesingo įsisąmoninimo instruktorius Paulius Rakštikas

Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas streso valdymas (8 savaičių programa)

Mokymų tikslas trumpai

Šių praktinių – patirtinių mokymų ciklas skirtas žmonėms, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu, išmokti naujų mąstymo modelių. Žinant, kad stresas mus lydi kasdien, šių mokymų metu išmokti principai gali būti pritaikyti labai įvairiose gyvenimo srityse, siekiant gyventi harmoningesnį ir pozityvesnį gyvenimą. Tobulinsime šiuos įgūdžius: dėmesio koncentravimas, sąmoningumo ugdymas, vertinimo atsisakymas, smalsumas, pasitikėjimas savimi, kantrybė ir kt. 
Depresijos simptomų įvertinimui, galite užpildyti šią Burnso depresijos skalę.

Mokymų struktūra

Programos užsiėmimai vyks kiekvieną savaitę (antradieniais), nuo 18:00 val., jų trukmė 2 – 2,5 val. Programos užsiėmimo struktūrą sudaro svarbi ir labai koncentruota teorija, meditacija ir aptarimai grupėje bei namų darbų užduotys.

Tvarkaraštis:

1 susitikimas – vasario 6 d.

2 susitikimas – vasario 13 d.

3 susitikimas – vasario 20 d.

4 susitikimas – vasario 27 d.

5 susitikimas – kovo 6 d.

6 susitikimas – kovo 13 d.

Sąmoningumo diena (7 valandų praktikų diena) – kovo 17 d. (šeštadienį)

7 susitikimas – kovo 20 d.

8 susitikimas – kovo 27 d.                                                                   

Papildomų užsiėmimų tvarkaraštis

Programos dalyviai turi galimybę nemokamai lankyti papildomas meditacijas grupėje kiekvieną penktadienį 12 val. Užsiėmimo trukmė – 60 min.

Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija (8 savaičių programa)

Mokymų tikslas trumpai

Šis praktinių – patirtinių mokymų ciklas skirtas žmonėms kenčiantiems nuo pasikartojančios depresijos epizodų, patiriantiems fizinius ir emocinius skausmus, vis atsinaujinantį nelaimingumo ar nepasitenkinimo jausmą, taip pat žmonės norintiems į kasdieninį stresą pažiūrėti kitu kampu, atrasti būdų jį išgyventi nepatiriant kančių. Tobulinsime šiuos įgūdžius: dėmesio koncentravimas, sąmoningumo ugdymas, vertinimo atsisakymas, smalsumas, pasitikėjimas savimi, kantrybė.

Mokymų struktūra

Programos užsiėmimai vyks kiekvieną savaitę (trečiadieniais), nuo 18:00 val., jų trukmė 2 – 2,5 val. Programos užsiėmimo struktūrą sudaro svarbi ir labai koncentruota teorija, meditacija ir aptarimai grupėje bei namų darbų užduotys.

Tvarkaraštis:

1 susitikimas – vasario 7 d.

2 susitikimas – vasario 14 d.

3 susitikimas – vasario 21 d.

4 susitikimas – vasario 28 d.

5 susitikimas – kovo 7 d.

6 susitikimas – kovo 14 d.

7 susitikimas – kovo 21 d.                                              

Sąmoningumo diena (7 valandų praktikų diena) – kovo 24 d. (šeštadienį)

8 susitikimas – kovo 28 d.                                                                   

Papildomų užsiėmimų tvarkaraštis

Programos dalyviai turi galimybę nemokamai lankyti papildomas meditacijas grupėje kiekvieną penktadienį 12 val. Užsiėmimo trukmė 60 min.

Investicija į save (dalyvaujant bet kurioje grupėje)

Dalyvio mokestis rezervuojant vietą iki 2017 12 31

199 €

Dalyvio mokestis rezervuojant vietą po 2018 01 01

229 €

Dalyvio mokestis su nuolaida*

149 €

*Studentams, senjorams, neįgaliesiems, daugiavaikių šeimų tėvams

Galima mokėtis dalimis. Rezervacijai reikalingas 50 € avansas.

Individuali įvadinė konsultacija dėl dalyvavimo grupėse kainuoja 30 eur, trukmė 60 min.

Platesnė informacija ir registracija el. paštu: paulius@laikaspauzei.lt

Plačiau apie Mindfulness


Sąmoningumo ugdymas, lavinant dėmesį, žmonijos istorijoje naudojamas įvairiose kultūrose tūkstančius metų. Tačiau tik ne taip seniai (maždaug prieš 50 metų) ši praktika sulaukė mokslo susidomėjimo. Prie to svariai prisidėjo medicinos profesorius Jon Kabat-Zinn iš Jungtinių Amerikos Valstijų, sukūręs Dėmesingu įsisąmoninimu grįstą streso valdymo programą (angl. Mindfulness-based stress reduction, MBSR). Šios ir panašių programų pagrindu yra įvairios rytietiškos praktikos, skirtos dėmesingumui ir sąmoningumui lavinti, jos adaptuotos “vakarietiškam” šių laikų žmogui ir jų efektyvumas pagrįstas daugybe mokslinių tyrimų. Galbūt todėl dėmesingas įsisąmoninimas jau keletą dešimtmečių taip sparčiai populiarėja ne tik medicinoje (kenčiantiems fizinius ir emocinius skausmus bei pasikartojančios depresijos prevencijai), bet ir švietimo, sporto, darbo aplinkoje, netgi politikoje.

Mokymų metu išmokti principai gali būti pritaikyti įvairiose gyvenimo srityse, siekiant gyventi sąmoningesnį, harmoningesnį ir pozityvesnį gyvenimą.

 

Nuotraukoje Paulius su Jon Kabat-Zinn džiaugiasi akimirka  🙂